Nowy FTP (QNAP)

Szanowni Państwo,
Dział IT przygotował nowy serwer FTP, który dostępny jest dla pracowników IFiS PAN. Serwer FTP dostępny jest z wewnątrz sieci IFIS.
adres serwera : 192.168.5.136. Katalogi domowe zabezpieczone są loginem i hasłem. Domyślny limit miejsca na dysku to 2GB. Istnieje możliwość zwiększenia pojemności. Jeśli ktoś potrzebuje dostępu do serwera FTP i dodatkowego miejsca na dysku to bardzo proszę o zgłoszenie się osobiście. do Działu IT w celu założenia loginu i hasła.

UWAGA: Aby połączyć się z serwerem FTP z sieci zewnętrznej, należy najpierw zestawić połączenie VPN do sieci IFiS. W tej chwili serwer FTP nie jest “wystawiony” na zewnątrz.

Sposób logowania się do swojego konta.

Najpopularniejszym sposobem korzystania z serwera FTP jest klient FTP np: Total Commander lub WinSCP – programy darmowe.

Po uruchomieniu Total Commandera klikamy na ikonkę:

krok1

Otworzy się okienko do konfiguracji połączenia :

krok2
Klikamy na Nowe Połączenie i wypełniamy pola zaznaczone na żółto. W polu Hostname wpisujemy adres: 192.168.5.136:1933. W polu username i Password podajemy swoje poświadczenia. Nie zapomnijmy zaznaczyć pola SSl/TLS oraz Use passive mode. Potwierdzamy klawiszem OK. Aby uruchomić połączenie klikamy przycisk Connect. Nazwa połączenia (pole Session) jest dowolna.

W programie WinSCP, po uruchomieniu, wypełniamy pola nowego połączenia:

winscp1

W polu nazwa hosta podajemy 192.168.5.136 a numer portu to 1933
Po kliknięciu OK wpisujemy nazwę naszego połączenia – dowolna.

UWAGA – zmiana portu

Zmienił się port, na którym działa usługa FTP. Przy konfiguracji w kliencie należy podać port 1933. W TotalCommander : 192.168.5.136:1933 a w WinSCP w polu port : 1933

Print Friendly, PDF & Email

IFiS PAN

Log In

Create an account